Czas, start!

No dobra, oficjalnie witam Cię na stronach CommandPoint.pl – bloga, poświęconego grom. Jakim grom? Planszowym, bitewnym, a jak dobrze pójdzie to także fabularnym. Nie wszystkim grom towarzyskim jak leci, lecz pozycjom wybranym z dość wąskiego grona. Grom, które lubię i cenię, ewentualnie tym, od których przed premierą oczekiwałem że do grona moich ulubionych dołączą.

Jeżeli mnie znasz, to zapewne wiesz, że pisaniem o grach towarzyskich zajmuję się już od wielu lat. TUTAJ napisałem kilka słów na swój temat, zaś TUTAJ o moich dotychczasowych publikacjach. Od pewnego czasu chodziło mi po głowie uruchomienie bloga, na którego łamach mógłbym pisać o tych grach, o których mam ochotę i w formie, która najbardziej mi odpowiada. Bez roszczeń od jakich nie bądź zleceniodawców, bez ciśnienia w temacie dotrzymania terminów, formy, czy objętości tekstu. Ogólnie rzecz ujmując: z pełną swobodą. Jeżeli zaproponowana tu forma trafi w Twój gust, to fajnie.

W przeszłości często recenzowałem tytuły, o których inni w naszym kraju piszą niewiele lub wcale. Gry z wyższej półki cenowej, godne uwagi (w moim skromnym odczuciu), ale w Polsce niepopularne z różnych powodów (wspomniana bariera cenowa, brak polskiego wydania i nie najlepsza dystrybucja produktów danego wydawcy). Z pewnością o takich tytułach będzie okazja przeczytać na CommandPoint.pl, ale nie tylko o nich. Sądzę że nie zabraknie miejsca także dla głośnych tytułów popularnych wydawców.

Przed oficjalnym startem bloga, jak widać dokończyłem i opublikowałem kilka tekstów wybranych spośród wielu posiadanych szkiców. Jeżeli już będę popełniał recenzje (bo nie tylko recki tu będą), to w wielu przypadkach będą dwie krótsze części, zamiast jednej obszernej:  „rzut okiem” (o komponentach, jakości wykonania, pierwszym wrażeniu) oraz „rzut kośćmi” (o mechanice i wrażeniach z przebiegu rozgrywek). Oczywiście taka forma nie będzie żelazną zasadą, jeżeli przedmiotem recenzji będzie podręcznik lub mały dodatek, z pewnością całość zamknięta zostanie w jednym artykule. Robię tak, gdyż sam wolę czytać więcej krótszych notek, niźli pojedyncze, przerośnięte kolubryny.

Życzę Ci miłej lektury, zaglądaj tu częściej, a jeśli masz ochotę napisać do mnie parę uwag/sugestii, z chęcią przeczytam i na pewno odpiszę. Mój adres: ajfel@ajfel.pl

Marcin 'ajfel’ Zawiślak

Zobacz także:

3 thoughts on “Czas, start!

 1. Czekam na recenzję Horus Heresy 🙂 Jeszcze jakbyś zrobił takie „jak grać ” to już w ogóle byłoby cód ,miód a nawet i orzeszki 😉 W każdym razie , powodzenia 🙂

  Pozdrawiam

 2. Recenzje Horus Heresy i Assassinorum niebawem 😉

  Co do zrobienia „jak grać” – co konkretnie masz na myśli?

 3. Generalnie marzy mi się takie przedstawienie instrukcji w pigułce, z tym że sprawdza się to bardziej w formie filmu niż opisanej.Przykładowa 1 rozegrana partia podczas , której obiaśniane są zasady.
  Wiem , że na youtube są takie filmiki jednak są one po angielsku i nie wszystkie niuanse człowiek rozumie.
  No ale rozumiem , że nie o tym jest ten blog więc dlatego napisałem o miodzie i orzeszkach 😉 Chociaż kto wie , może kiedys wezmiesz to pod uwagę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *